Specjalistyczne kontenery


W ramach współpracy firma Chimide Polska Sp. z o.o. wraz z Zametem Głowno sp. z o.o. sp. k. współuczestniczy w produkcji wysoko specjalistycznych kontenerów mobilnych. W ofercie posiadamy rozsuwane kontenery 15 i 20 stopowe. Produkcja ma miejsce na terenie Polski. Posiadamy samowystarczalność produkcji i zdolność do wykonywania wszystkich elementów we własnym zakresie. Nasze produkty wyróżniają się bardzo wysoką jakością, w stosunku do ceny. Istnieje możliwość dopasowania specyfikacji produktu do potrzeb klienta.

Produkty


Kontener dekontaminacyjny ma zastosowanie jako miejsce do odkażania ludzi przed wejściem do centrów handlowych, szpitali, szkół i biur. Kontener działa bardzo dobrze w warunkach epidemii, kiedy należy zapewnić higienę na najwyższym poziomie.

Kontener wyposażony jest we własne źródło zasilania (agregat prądotwórczy), zintegrowane urządzenia do grzania wody i podgrzewania powietrza, zbiornik i dozownik środka myjącego oraz zbiornik na nieczystości.

Certyfikaty:

 1. CNBOP-Certyfikat zatwierdzenia Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej nr 0768/2010.

 2. AQAP-Allied Quality Assurance Publication Certyfikat 2110:2009.

 3. Standard ISO 9001: 2008.

 4. Certyfikat zatwierdzenia projektu kontenera wydany przez Polski Rejestr Statków Nr 690251 PL-PR/147/15/11/11 (20 stopowy kontener).

 5. Akredytacja PCA – AC 014.

Czas produkcji: 3 miesiące

Moduł Chirurgiczny przeznaczony jest do wykonywania zabiegów medycznych w warunkach polowych.

Kontener jest wyposażony w:

A – Jednostkę filtrującą

B – Klimatyzację i system grzewczy.

C – Generator energii elektrycznej i akumulatory.

D – Niezależny hydrauliczny system podnoszenia do załadunku i rozładunku.

Kontener wykonany jest w specjalnej wersji. Podczas przechowywania i transportu spełnia wymagania kontenera transportowego 1CC. Po wysunięciu boków pozwala uzyskać powierzchnię użytkową około 32 m2. Kontenery można łączyć szeregowo, aby uzyskać większy obszar roboczy.

Moduł Chirurgiczny jest samowystarczalny i w pełni funkcjonalny w 20 minut. Może również pełnić funkcję magazynu szpitalnego, w którym można przechowywać leki, krew lub inne substancje medyczne. Moduł może zachować warunki przechowywania do 24 godzin bez zewnętrznego źródła zasilania (elektrycznego lub oleju napędowego). Warunki przechowywania można zdalnie obserwować za pomocą komputera. Kontener ma wbudowane słupki poziomujące, co umożliwia załadunek i rozładunek kontenera z ciężarówki, platformy bez dodatkowych dźwigów lub jednostek podnoszących.

Kontener posiada rozsuwane boki, które zapewniają dodatkową powierzchnię roboczą dla ludzi.

Funkcjonalność:

 1. Działania ambulatoryjne (zakładanie gipsu, opatrunku).
 2. Leczenie dentystyczne,- Leczenie ginekologiczne i położnicze.
 3. Wykonywanie badań medycznych (badanie krwi, zdjęcie rentgenowskie, ultradźwięki).
 4. Testy okulistyczne i laryngologiczne.

Przykłady wyposażenia wnętrz:

 1. Fotel dentystyczny / ginekologiczny z całym wyposażeniem.
 2. 2 Łóżka.
 3. Stojak do pobierania krwi.
 4. Radiogram, USG, EEG.
 5. Miejsce dla lekarza i pielęgniarek.
 6. Pojemniki na specjalny sprzęt medyczny.
 7. Pojemniki na leki i bandaże.